Pergoly

Pergoly jsou skvělým doplňkem pro zahrady rodinných domů, k letnímu posezení a zahrádkám restaurací. S pergolami STRMAT si můžete za plného komfortu a každého počasí užívat přírody a čerstvého vzduchu. Ochrání vás, vaše přátele či hosty před parním letním sluncem i nečekaným deštěm a rozšíří tak váš obytný prostor.

Pergoly s nosnou konstrukcí

V naší nabídce naleznete pergoly se samonosnými konstrukcemi, které jsou nejčastěji vyrobeny z vysoce kvalitního hliníku. Tyto konstrukce lze kotvit přímo do země a mohou tak stát osamoceně v prostoru vaší zahrady. Lze je také ukotvit k fasádě vašeho domu, čímž lze rozšířit váš obytný prostor a můžete tak posedávat venku s přáteli za horka i za deště. Jsou konstruovány tak, aby odolaly těm nejdivočejším rozmarům počasí. Samozřejmostí je řešení odvodu dešťové vody.
Pergoly s nosnou konstrukcí dokážou zastínit plochy velikých rozměrů.

Stínění zimních zahrad

Pergoly bez samonosné konstrukce lze namontovat na již vaše hotové altány, přístřešky či připravené konstrukce. Jsou také určené pro stínění prosklenných přístřešků a zimních zahrad. Kvalitní a spolehlivé stínění zimních zahrad nechrání pouze vás, ale také vaše rostliny a případně i domácí mazlíčky při perných dnech. Tento typ stínění lze montovat nad i pod střechu zimních zahrad a každá z těchto variant má své přednosti. Umístění pod sklem sice snižuje účinnost stínění, ale je naopak plně chráněno před počasím a nečistotami, což prodlužuje jeho životnost. Pergoly STRMAT lze namontovat na šikmé i lomené plochy, takže máte možnost zastínit i zimní zahrady atypických tvarů.

Komfortní řešení

Ačkoliv některé námi nabízené systémy lze ovládat klikou, většina našich pergol se ovládá pohodlně a plynule motoricky.  K ovládání můžete používat i řídící automatiku nebo dálkový ovladač. Pergoly STRMAT můžete doplnit stejně jako naše markýzy řídícím systémem slunce/vítr, který automaticky látku stahuje a roztahuje podle počasí. Pergoly nemusí sloužit jako místo k odpočinku ve dne, ale také v noci. Proto k našim pergolám nabízíme zabudované osvětlení a to například ve formě LED svítidel v lamelách či obvodovém profilu a nebo pomocí LED pásků přímo na látkových profilech. Pro maximální zastínění, pohodlí a soukromí můžete pergoly doplnit o boční svislé markýzy. Rádi s vámi prokonzultujeme vaše možnosti a zdarma pro vás zaměříme optimální provedení stínění.